Szczepienia przeciw COVID19

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szczepienia przeciw Covid-19

Jak zarejestrować się  na szczepienie?

Są 4 możliwości:

1.  Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Jeżeli dodatkowo podasz nr telefonu, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Ważne: Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

3. Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień. Szczegóły dotyczące rejestracji przez sms dostępne pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms

 

4. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.

Numer telefonu do Masowego Punktu Szczepień w Limanowej (ul. Z. Augusta 8)                 734-135-538 ( numer telefonu zostanie uruchomiony we wtorek 4-go maja)

Numer telefonu do Punktu Szczepień w Szpitalu Powiatowym w Limanowej                         600-374-857

Mapa i dane kontaktowe wszystkich punktów szczepień dostępna jest pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

 

Rejestracja na szczepienie prowadzona będzie zgodnie z harmonogramem udostępnionym przez Ministerstwo Zdrowia:

  • 1 maja – roczniki 1984-1985,
  • 3 maja – roczniki 1986-1987,
  • 4 maja – roczniki 1988-1989,
  • 5 maja – roczniki 1990-1991,
  • 6 maja – roczniki 1992-1993,
  • 7 maja – roczniki 1994-1996,
  • 8 maja – roczniki 1997-1999,
  • 9 maja – roczniki 2000-2003.

28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz dostępny w I kwartale tego roku. 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.

Szczegółowe informacje dot. szczepienia dla osób przewlekle chorych dostępne są pod linkiem https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-przeciw-covid-19-chorych-przewlekle

 

Jak przebiega szczepienie

Szczepionka podawana jest domięśniowo, w ramię. Nie musisz się w żaden sposób przygotowywać do zabiegu. Przed szczepieniem należy wypełnić ankietę, która będzie dostępna na miejscu, można ją również wydrukować i mieć ze sobą. Na miejscu, przed samym szczepieniem zbada Cię lekarz, by ocenić, czy możesz zostać zaszczepiony/a.

Ankieta do pobrania  tutaj

Po szczepieniu konieczna będzie 15. minutowa obserwacja pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

Jeśli dostaniesz szczepionkę, która wymaga podania drugiej dawki, na termin drugiego szczepienia umów się od razu w punkcie szczepień, w którym otrzymałeś/aś pierwszą dawkę.

Informacja o przebytym szczepieniu

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie (P1). Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu. Informację o przyjętych kolejnych dawkach szczepień znajdziesz też na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Źródło:  https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Pliki do pobrania