Żywienie w szpitalu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Żywienie jest częścią składową leczenia pacjentów. Prawidłowa dieta ma ogromny wpływ na poprawę bądź utrzymanie stanu zdrowia pacjenta. Pacjenci hospitalizowani w naszym Szpitalu mają zapewnione całodzienne wyżywienie, tj. 3-5 posiłków dziennie spośród kilkunastu diet. Posiłki dostarczane są do poszczególnych oddziałów w godzinach:

  • śniadanie godz. 7³º-8³º
  • obiad godz. 12oo-13oo
  • kolacja godz. 17oo-18oo

 

Pacjenci nowo przyjęci żywieni są według następujących zasad:

  • ilość obiadów i kolejnych posiłków dla pacjentów nowo przyjętych wraz ze wskazaniem diet zgłaszana jest do godziny 9³º. Pacjent otrzyma obiad i kolejne posiłki.
  • ilość kolacji dla pacjentów nowo przyjętych wraz ze wskazaniem diet zgłaszana jest do godziny 13³º.
  • Pacjent przyjęty w godzinach od 9³º-12oootrzyma na obiad zupę z pieczywem i kolejne posiłki.

 

Dieta dla pacjenta wymagającego leczenia dietetycznego zlecana jest przez lekarza prowadzącego. Posiłki szpitalne przygotowywane są w kuchni naszego szpitala zgodnie z systemem HACCP. Pakowane są indywidualnie do opakowań jednorazowego użytku i transportowane do oddziałów.

Prosimy, by pacjenci przebywali w salach chorych w zaplanowanych porach podawania posiłków.

 

Spożywanie posiłków odbywa się w salach chorych. Wygodne spożycie posiłku ułatwiają stoliki przy szafkach przyłóżkowych. Pacjentom, którzy mają trudności ze spożyciem posiłku, polecana jest fachowa pomoc personelu.

W każdym oddziale istnieje możliwość podgrzania posiłku w kuchence mikrofalowej po uprzednim przełożeniu do specjalnego naczynia jednorazowego użytku przeznaczonego do tego celu.

 

Każdy oddział wyposażony jest w lodówkę do przechowywania żywności pacjentów. Zasady użytkowania lodówki wraz z okresem przechowywania żywności umieszczone są w każdej kuchence oddziałowej. Prosimy o przestrzeganie zasad korzystania z lodówki. Zapewni to wszystkim pacjentom utrzymanie właściwej jakości przechowywanej żywności. W szpitalu istnieje możliwość skorzystania z porad dietetycznych.

Ze względu na dbałość o wysoki poziom usług przeprowadzamy anonimowe badania ankietowe, w których pacjenci mogą wypowiedzieć się na temat jakości posiłków.