Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 maja 2021

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala z przedstawicielami diagnostów laboratoryjnych pracujących w naszym Szpitalu. Spotkanie odbyło się z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Diagnosty Laboratoryjnego.

Dyrektor Szpitala na ręce Pani mgr Zofii Kowalskiej nadzorującej pracę Zespołu Pracowni Laboratoryjnych złożył podziękowania dla wszystkich pracowników poszczególnych pracowni: techników, asystentów oraz laborantów, którzy wspólnie z diagnostami tworzą poszczególne zespoły. Dyrektor dziękował za sumienne wykonywanie tej odpowiedzialnej pracy, która  dostarcza lekarzom niezbędnej wiedzy do postawienia diagnozy i wyboru sposobu leczenia. Jednocześnie Dyrektor przekazał życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji zawodowej.

W naszym Szpitalu spotkania z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego stały się coroczną tradycją. Uczestniczą w nich przedstawicielki wszystkich pracowni laboratoryjnych naszego Szpitala, czyli Pracowni Analitycznej, Bakteriologicznej oraz Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.

Ogólnopolskie święto Diagnosty Laboratoryjnego ustanowiono na dzień 27 maja. To dokładnie tego dnia, w 1961 roku, Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego. Ich ważną misję z dziedziny genetyki i biotechnologii kontynuują dziś diagności laboratoryjni.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie