Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Informacja dla Rodzin pacjentów znajdujących się na oddziałach covidowych Szpitala Powiatowego w Limanowej

Informacja dla Rodzin pacjentów znajdujących się na oddziałach covidowych Szpitala Powiatowego w Limanowej

W celu ułatwienia pozyskiwania informacji o stanie zdrowia przez członków Rodzin pacjentów chorych na covid-19, podajemy właściwy sposób kontaktowania się z oddziałami covidowymi.  

 

17 stycznia 2022
Przejdź do - Śliczny chłopiec pierwszym dzieckiem urodzonym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej w 2022 roku

Śliczny chłopiec pierwszym dzieckiem urodzonym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej w 2022 roku

Synek Państwa Magdaleny i Pawła Bieda z miejscowości Stara Wieś jest pierwszym dzieckiem urodzonym w limanowskim Szpitalu w 2022 roku. Będzie miał na imię Nikodem. W domu z niecierpliwością czeka na niego dwójka rodzeństwa – brat i siostra. Chłopiec w momencie urodzenia ważył 3 960 g oraz mierzył 57 cm.  Przyszedł na świat 1 stycznia dokładnie o godzinie 7:46.

4 stycznia 2022
Przejdź do - Szpital w nowej odsłonie

Szpital w nowej odsłonie

Trwa przetarg na realizację inwestycji pn. „Termomodernizacja budynków  Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego wraz montażem instalacji fotowoltaicznej”.

30 grudnia 2021
Przejdź do - Poszerzamy ofertę płatnych zabiegów okulistycznych

Poszerzamy ofertę płatnych zabiegów okulistycznych

Już od początku roku 2022 pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z oferty płatnych zabiegów okulistycznych. Szpital Powiatowy w Limanowej oferuje m.in. odpłatne zabiegi usunięcia zaćmy, refrakcyjną wymianę soczewki z wykorzystaniem soczewek premium: wieloogniskowych i o wydłużonej ogniskowej oraz zabiegi usunięcia gradówki i skrzydlika.

29 grudnia 2021
Przejdź do - Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które przesłały prace na konkurs „Świat medyczny oczami dziecka” organizowany przez Panią Karinę Gamoń, nad którym honorowy patronat objął Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.

22 grudnia 2021
Przejdź do - Profilaktyka raka jelita grubego

Profilaktyka raka jelita grubego

Każdy z nas ma pewien wpływ na zapobieganie rozwojowi raka w jelicie grubym. Podejmując proste, określone działania związane z trybem życia możemy znacząco (nawet o połowę) zredukować ryzyko zachorowania. Niewiele jest nowotworów występujących tak często, na których powstawanie, wykrywanie a następnie leczenie mamy wpływ. Zasada jest prosta: pierwszy krok to zapobieganie pojawieniu się nowotworu. To zmiana szkodliwego stylu życia, mająca na celu zapobieganie kancerogenezie, czyli przemianie zdrowych komórek nabłonka jelita w nowotworowe.

21 grudnia 2021
Przejdź do - Bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu – zapraszamy!

Bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu – zapraszamy!

Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu. Badania realizowane są w ramach projektu pn. „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego wśród osób w wieku aktywności zawodowej na terenie powiatów: dąbrowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, oświęcimskiego, suskiego, tatrzańskiego i wadowickiego”.

5 listopada 2021