Poradnia Geriatryczna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Lekarz:

lek. Anna WĘGRZYŃSKA – specjalista chorób wewnętrznych, geriatrii oraz medycyny rodzinnej

 

Działalność Poradni:

Poradnia zapewnia kompleksowe podejście do pacjentów, którzy ukończyli 60 rok życia, obarczonych wielochorobowością i zażywaniem dużej ilości leków. Zapewniamy empatyczną opiekę lekarską i pielęgniarską.

Osoby w podeszlym wieku zazwyczaj mają możliwość uzyskania porady u wielu lekarzy specjalistów. Niestety, każdy z nich koncentruje się na problemach zdrowotnych chorego jedynie w ramach swojej specjalizacji. Tymczasem osoby starsze wymagają kompleksowej opieki i diagnoz specjalistycznych w wielu przypadłościach naraz. To właśnie lekarz geriatra zapewnia takie kompleksowe podejście do pacjenta. Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób wieku podeszłego. W miarę możliwości dba o przywrócenie choremu dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego oraz o utrzymanie go na dobrym poziomie.

Geriatra to lekarz dla seniora.

Myślą przewodnią geriatrii jest „dodać więcej lat do życia i więcej życia do lat”. Dzięki fachowej opiece geriatrycznej jesień życia ma szansę stać się drugą młodością!

Kompleksowe podejście do pacjentw, którzy ukończyli 60 rok życia, obarczonych chorobami przewlekłymi, wymagających wielokierunkowych działań: lekarskich, pielęgniarskich, rehabilitacyjnych, socjalnych i psychologicznych.

 

Godziny pracy poradni specjalistycznych:  Pobierz tutaj (65.1 kB)