Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Zapraszamy na nieodpłatne badania stężenia markera PSA w surowicy krwi

Zapraszamy na nieodpłatne badania stężenia markera PSA w surowicy krwi

Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego organizuje kampanię promocyjno - edukacyjną dotyczącą nowotworu gruczołu krokowego, skierowaną do mężczyzn z terenu powiatu limanowskiego, będących w wieku od 50 do 70 lat. W ramach akcji zostaną wykonane nieodpłatnie badania stężenia markera PSA w surowicy krwi. Kampania jest finansowana ze środków Powiatu Limanowskiego. 

1 lipca 2019
Przejdź do - Badania polisomnograficzne

Badania polisomnograficzne

Przypominamy,  iż na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Limanowej działa Pracownia Polisomnograficzna, która świadczy usługi medyczne – badania w kierunku zaburzeń oddychania w czasie snu (badania polisomnograficzne).

11 lipca 2019
Przejdź do - Centralna Sterylizatornia oddana do użytku

Centralna Sterylizatornia oddana do użytku

W dniu wczorajszym dokonano poświęcenia i przekazania do użytku nowoczesnej Centralnej Sterylizatorni. Prace związane z adaptacją części pomieszczeń pod blokiem operacyjnym z przeznaczeniem na ten cel trwały od kwietnia ubiegłego roku.

 

27 czerwca 2019
Przejdź do - Oddział Pulmonologii uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego

Oddział Pulmonologii uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego

Z dniem 30 maja bieżącego roku kolejny oddział naszego Szpitala uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego dla lekarzy i lekarzy dentystów. Możliwość taką ma teraz Oddział Pulmonologii, który może prowadzić specjalizację z zakresu chorób płuc.

11 czerwca 2019
Przejdź do - Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

W dniu 27 maja Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotkał się z przedstawicielami diagnostów laboratoryjnych pracujących w naszym Szpitalu. Spotkanie, jak co roku, odbyło się z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego.

28 maja 2019
Przejdź do - Podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych na oddział geriatryczny

Podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych na oddział geriatryczny

13 maja bieżącego roku podpisano umowę z wykonawcą na realizację robót budowlanych w ramach projektu pn. "Utworzenie centrum  leczenia chorób osób w podeszłym wieku - Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego". 

16 maja 2019
Przejdź do - Święto Pielęgniarek i Położnych w limanowskim Szpitalu

Święto Pielęgniarek i Położnych w limanowskim Szpitalu

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Dyrektora Szpitala z przedstawicielkami personelu pielęgniarskiego i położniczego naszej placówki.

Spotkania z okazji przypadającego na 12 maja Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w limanowskim Szpitalu stały się już tradycją.

10 maja 2019