Aktualności - Szpital w Limanowej

Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Pożegnanie Księdza Jana

Pożegnanie Księdza Jana

W dniu dzisiejszym Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala wraz z pracownikami złożył podziękowania Księdzu Janowi Adamczykowi, który przestał pełnić funkcję Kapelana Szpitala i od września będzie duszpasterzem Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łosiu.

10 sierpnia 2018
Przejdź do - Rusza kolejna inwestycja!

Rusza kolejna inwestycja!

Rozpoczęła się przebudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dotychczas oddział zlokalizowany był na 4 piętrze głównego budynku szpitala, posiadał 7 stanowisk dla pacjentów dorosłych w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi, niewydolnością oddechową i krążeniową, po zabiegach operacyjnych, urazach, zatruciach. 

9 sierpnia 2018
Przejdź do - Szpital Powiatowy w Limanowej bierze udział w kampanii „Twoja krew, moje życie”

Szpital Powiatowy w Limanowej bierze udział w kampanii „Twoja krew, moje życie”

„Twoja krew, moje życie” to kampania promująca honorowe oddawanie krwi, realizowana w ramach Programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”  finansowanego przez ministra zdrowia.

7 sierpnia 2018
Przejdź do - Nowoczesna Centralna Sterylizatornia w naszym Szpitalu już wkrótce!

Nowoczesna Centralna Sterylizatornia w naszym Szpitalu już wkrótce!

Od kwietnia bieżącego roku trwają prace związane z adaptacją części pomieszczeń przyziemia budynku szpitalnego – pod blokiem operacyjnym, z przeznaczeniem na Centralną Sterylizatornię. Jest to kompleksowa przebudowa, obejmująca nie tylko prace budowlane, ale również dostawę wyposażenia wraz z oprogramowaniem. Dotychczasowy punkt sterylizacji zlokalizowany był na IV piętrze, przy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jednak z uwagi na rosnące potrzeby Szpitala, okazał się niewystarczający.

31 lipca 2018
Przejdź do - Jakub Trojanowski Główny Księgowy Szpitala przechodzi na emeryturę

Jakub Trojanowski Główny Księgowy Szpitala przechodzi na emeryturę

Z dniem 27 lipca 2018 roku , po 33 latach pracy przeszedł na emeryturę
mgr Jakub Trojanowski, Główny Księgowy Szpitala Powiatowego w Limanowej.

30 lipca 2018
Przejdź do - Pracownia Rezonansu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej coraz bliżej!

Pracownia Rezonansu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej coraz bliżej!

W maju bieżącego roku został przeprowadzony przetarg na wynajem pomieszczeń przeznaczonych na pracownię Rezonansu Magnetycznego. W postępowaniu wyłoniono firmę, która po przeprowadzeniu adaptacji pomieszczeń oraz zainstalowaniu aparatu RM będzie prowadzić działalność z zakresu diagnostyki obrazowej RM w naszym Szpitalu.

18 lipca 2018
Przejdź do - Biała Niedziela za nami!

Biała Niedziela za nami!

22 lipca podczas Białej Niedzieli na Rynku w Mszanie Dolnej pracownicy limanowskiego Szpitala promowali zdrowy styl życia. W ramach akcji organizowanej podczas Dni Mszany Dolnej każdy zainteresowany mieszkaniec miasta mógł skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad specjalistycznych.

 

23 lipca 2018