Krótkie terminy usunięcia zaćmy! Zapraszamy!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 czerwca 2020

Szanowni Państwo

Informujemy, że okres oczekiwania na wykonanie ambulatoryjnego zabiegu usunięcia zaćmy w Szpitalu Powiatowym w Limanowej w ramach Oddziału Chirurgii Jednego Dnia wynosi aktualnie 4 tygodnie i systematycznie się skraca. Dzięki decyzji Ministra Zdrowia od kwietnia 2019 roku operacje usunięcia zaćmy są finansowane bez limitów. Sprawna organizacja pracy oddziału pozwoliła na zwiększenie liczby zabiegów, co przełożyło się na skrócenie czasu oczekiwania na operację w naszym ośrodku.

Oddział Chirurgii Jednego Dnia od czasu jego powstania w 2011 roku prowadzi dr n. med. Anna Woyna-Orlewicz. Jako okulista chirurg przeprowadza pacjentów całościowo przez proces kwalifikacji do zabiegu, operacji oraz kontroli pooperacyjnej. W limanowskiej placówce wykonała ponad 5000 zabiegów, operując również wielu pacjentów z zaćmami dojrzałymi, którzy nie zostali zakwalifikowani w innych ośrodkach ambulatoryjnych.

Na zabieg zaćmy do naszego ośrodka przyjeżdżają pacjenci z różnych rejonów Polski, najdłuższą drogę przebył do nas olsztynianin.

 

Pacjenci w celu rejestracji proszeni są o kontakt w dniach środa, czwartek w godzinach od 8:00 do 12:00 pod numerem telefonu 18/33-01-773.

 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszych usług!

 

Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dot. rejestracji i kwalifikacji do zabiegu.

Pliki do pobrania