Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 maja 2020

W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Każdego roku w to szczególne święto Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotykał się z przedstawicielkami tego zawodu w naszym Szpitalu. W dniu dzisiejszym – ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią, spotkanie odbyło się w bardzo wąskim gronie.

Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala wraz ze swym Zastępcą ds. Lecznictwa – lek. Andrzejem Gwiazdowskim, przekazał bukiet kwiatów na ręce Pani Bożeny Bugajskiej Przełożonej Pielęgniarek oraz Pani Danuty Matląg i Justyny Sołtys – Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Jak mówił, kwiaty to tylko skromny wyraz uznania dla pracy wykonywanej przez cały personel pielęgniarski i położniczy naszego Szpitala. Dziękował za codzienny trud, zaangażowanie i empatię w stosunku do pacjentów, ale przede wszystkim za profesjonalizm i wytrwałość w tym trudnym okresie w jakim obecnie żyjemy. Dziękował za to, że nasz personel trwa na swoich stanowiskach, dba o bezpieczeństwo swoje i pacjentów, dzięki czemu Szpital może funkcjonować i sukcesywnie przywracać świadczenie poszczególnych usług. Dyrektorzy przekazali również Paniom życzenia dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Jednocześnie wyrazili nadzieję, iż w niedługim czasie będzie możliwy powrót do tradycyjnej formy spotkań z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych.

 

 

Przypominamy: 12 maja jest na całym świecie obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. W Polsce jest to Dzień Pielęgniarek i Położnych. Przypomina się o nich tego dnia, ponieważ 12 maja 1820 roku urodziła się Florence Nightingale, uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa. To ona pierwsza uznała, że pielęgniarstwo to zawód, który wymaga odpowiedniego przygotowania i praktyki, który musi być oparty na nauce, wiedzy medycznej i wyszkoleniu. Była również założycielką pierwszej szkoły pielęgniarstwa w Londynie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie