Zostań podopiecznym Małopolskiego Tele-Anioła

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 stycznia 2019

Małopolski Tele-Anioł to projekt realizowany przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej. Adresowany jest do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, które wymagają opieki i wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego - mieszkających na terenie województwa małopolskiego.

W ramach projektu w Małopolsce powstało Centrum Teleopieki, z którego usług będzie mogło skorzystać 10 000 niesamodzielnych uczestników projektu. Otrzymają oni bezpłatne opaski bezpieczeństwa z kartą SIM, które posiadają przycisk SOS – wystarczy go nacisnąć, żeby w szybki sposób skontaktować się z ratownikiem medycznym, który po odebraniu zgłoszenia oceni stopień zagrożenia i udzieli odpowiedniej pomocy lub wsparcia, łącznie z wezwaniem pogotowia ratunkowego. Kontakt z Centrum Teleopieki jest możliwy 24 godziny na dobę /365 dni w roku. Do Centrum Teleopieki uczestnicy projektu mogą także zadzwonić by uzyskać pomoc w codziennych sprawach, lub po prostu, aby porozmawiać.

Projekt ma również na celu rozwój działań na rzecz usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania. Usługi te umożliwią wsparcie dla osób niesamodzielnych w ich domu (świadczone przez opiekunów lub w ramach pomocy sąsiedzkiej). Usługi opiekuńcze i sąsiedzkie obejmują wsparcie w codziennych obowiązkach: zakupach, przygotowaniu posiłków, drobnych porządkach, dotarciu na wizytę u lekarza. W ramach projektu rekrutowane są osoby - opieknowie - z terenu całego województwa małopolskiego, którzy chcą poświęcić swój czas i pomóc osobom niesamodzielnym w codziennych czynnościach. Osoby zainteresowane współpracą dzięki bezpłatnemu szkoleniu mogą uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe oraz znaleźć zatrudnienie w ramach projektu.

 

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularze zgłoszenia można znaleźć na stronie www.malopolska.pl/teleanioł

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie